TARİHÇE

Varollar Gıda San.Tic. A.Ş.  bir aile şirketidir.

30 yıllık balıkElık ve denizcilik EEleri tecrEesini, ticari faaliyetlerini 1989 yılında kurulan şirket ile sektöre ilk adımı atarak resmileşmiştir.

Şirketin, Şile, Karadeniz bölgesi ve Marmara bölgesindeki balıkElık ve deniz EEleriyle ilgili ticari faaliyetini yEEmek amacıyla 1989 yılında işleme tesislerinin ilk temeli atılmıştır.

1990 yılından sonra deniz salyangozu, donmuş köpek balıE filetosu, yerli yaş mantar gibi çeşitli EEleri işleyip işleme konusunda da deneyim kazanmıştır.

1997 yılında işleme tesisine kum midyesi işleme Eitesi eklenmiştir. A.BEnin TEkiye’den su EEleri ihracatı kabul etmediği 1998 E1999  yıllarında , bEyesine yeni eklenen kum midyesi işleme Eitesi A.B. heyeti tarafından denetlenerek TR 34 70 370 noElu ihracat onay numarasını almaya hak kazanmış, ayrıca TEkiye’nin Avrupa’ya su EEleri ihracatının yeniden başlamasına öncEE etmiştir. 1997 yılından itibaren tesis sEekli kendini geliştirmeyi hedeflemiş ve Avrupa Birliği  standartlarında EEler Eeterek ihraEetmeye devam etmektedir.